Home / Girl - Boy / දීපරානි – 03

දීපරානි – 03

ඉතින් එදා මල්ලි ස්කෝලෙ ඇරිල ආවම මායි මල්ලියි දෙන්නම වැවට ගිහින් නාගෙන ගෙදර ආව. එතකොට මල්ලි 9 වසරෙ ඉදියෙ. එයා ගොඩක් ලොකු නිසා කිරි බොන්න දෙන එක අවුරැදු දෙකහාමාරක විතර ඉදන් නතර කරල තිබුනෙ.

 

ඔය අතරෙදි අප්‍රේල් නිවාඩුවට දවස් 10කට හස්බන්ඩ් ගෙදර ආව. එයා ටිකක් බීමට ඇබ්බැහි වෙලා ඉදියෙ. බීල ආවම දරැව නිදාගත්ත ගමන් එයා කොහොම හරි මගෙන් සතුටු වෙන්න තමයි බලන්නෙ.

මල්ලි නිදාගන්නෙත් අපේ කාමරේම නිසා මන් කොච්චර හස්බන්ඩ්ව පාලනය කරන් ඉන්න හැදුවත් එයා එහෙම ඉන්නෙ නෑ. එයා දවස් දෙක තුනක්ම සතුටු වෙනකොට මල්ලිට නින්ද ගිහින් තිබුනෙ නෑ කියල මට තේරැනා.
ඉතින් ඔහොම හස්බන්ඩ් ගෙ නිවාඩු දවස් 10 ගෙවිල ගිහින් එයා වැඩට ගියා. ඊට පස්සෙ දවසක් මම පුතාව මොන්ටෙසෝරි දාල ඇවිත් හවසට වහින නිසා උදේම නා ගත්ත. එදා මල්ලි ගෙදර ඉදියෙ. මල්ලිගෙ යාලුවෙකුත් ඇවිත් ඉදිය. ඒ යාලුවට ලැප්ටොප් එකක් තිබුන. බාප්පයි නැන්දයි අවුරැද්දට අයියගෙ වයිෆ් ගෙ ගෙදර ගිහින් අරනගන්විල.
මන් නාගෙන එනකොට මල්ලියි එයාගෙ යාලුවයි ලැප් එකේ බ්ලු ෆිල්ම් එකක් බලනව. මාව උඩ ගියා. මල්ලි මෙහෙම කෙනෙක් කියල මන් හිතන් ඉදියෙ නෑ. මන් මල්ලිට බැන්න. නැන්දටයි බාප්පටයි කියනව කියල බැන්න. අනිත් මල්ලිටත් බැන්න ඕයාලගෙ අම්මලටත් කියනව කියල. අපේ මල්ලි එක පාරටම කිවුව තමුසෙ කියනවකො බලන්න මේක කිවුවොත් එදා බාප්පයි තමුසෙයි කරපුව මන් හැමෝටම කියනව කියල. මාව දෙලෝ රත්වුනා.

මන් ඇහුව මොකක් ගැනද තමුසෙ කියන්නෙ කියල. ඒ පාර මල්ලි කිවුව. එදා බාප්ප මට කරනව මල්ලි ජනේලෙන් බලන් ඉදල. මට දැන් කරගන්න දෙයක් නෑ. මේක ගෙදර මිනිස්සු අහල පහල අය දැනගත්තොත් මන් ඉවරයි. මන් පුලුවන් තරම් මල්ලිව ශේප් කරගන්න හැදුව. ඒත් එයාව ශේප් කරගන්නම බෑ. අන්තිමට මල්ලි කිවුව අපිටත් ඔයාට එහෙම කරන්න දෙනවනම් ඒක කාටවත් නොකිය ඉන්න පුලුවන් කියල.
ඒත් මේ පොඩි එවුන් දෙන්නෙක් ඉස්සරහ ඇදුම් ගලවන්නෙ කොහොමද. ඒත් වෙන කරන්නම දෙයක් නැති නිසා මට මගෙ පවුල් ජීවිතේ දැන් අනිත් හැමදේකටම වැඩිය වටින නිසා මන් අන්තිමට ඒකට කැමති වුනා. මම ඇදන් ඉදියෙ කොට සායකුයි. අත් නැති බ්ලවුස් එකකුයි.
මල්ලි මාව අතින් ඇදල ඇද උඩින් වාඩිකරව ගත්ත. වාඩි කරවගෙන මගෙ තොල් දෙක උරන්න ගත්ත. මල්ලිගෙ යාලුව බ්ලවුස් එක යටින් අතදාල මගෙ තන් දෙක මිරිකනව.
ඊට පස්සෙ මල්ලි මගෙ බ්ලවුස් එක උඩට උස්සල ගැලෙවුව. බ්‍රෙශියර් එකත් ගලවල මාව ඇදේ පෙරලගෙන පිස්සො දෙන්නෙක් වගේ මගෙ තන් දෙක මිරික මිරික උරන්න ගත්‍ත. මල්ලිගෙ යාලුව මේවයෙ කිරිත් තීනව බන් කියල උරන්න පටන් ගත්ත.

 

ඒ අතරෙ මල්ලි පහලට ගිහින් මගෙ සායයි පෑන්ටියයි ගලවල මගෙ කකුල් දෙක පලල් කලා. ඊට පස්සෙ මගෙ එකට ඇගිලි දෙකක් දාල හොලව ඉදල කලිසම ගලවල ඇදට ඇවිත් මට එයාගෙ එක කටට ගන්න කිවුව. මන් බැන්න පිස්සුද ජරා වැඩ කරන්න එන්න එපා කියල.
ඒ සැරේ මල්ලි මට කේන්තියෙන් වගේ කිවුව. නිකම් බබා වෙන්න එපා හලෝ අවුරැදු දවස් ටිකේ තමුසෙට අයිය කටට දෙනව මන් දැක්ක කියල. එහෙම කියල මල්ලි එයාගෙ එක බලෙන්ම වගේ මගෙ කටට එබුව. ඒ අතරෙ මල්ලිගෙ යාලුව පහලට ගිහින් මගෙ එක ලෙවකනව. ඒකෙන් මාවත් ටිකක් ආතල් උනා. මාත් ඉතින් මල්ලිගෙ එක කටට ගත්ත.

එතකොට මල්ලිගෙ යාලුව මගෙ එක ඇතුලට දාල ගහනව. මල්ලි ඇදේ නිදාගෙන මාව පෙරලගෙන එයාගෙ ඇගඋඩට අරගත්ත. අරගෙන මාව එයාගෙ එක උඩින් වාඩි කරවගෙන ටිකක් ගහල මාව එයාගෙ ඇගට පාත්කරගත්ත. එයා මාව පාත්කරවගෙන මගෙ තොල් උරනව. ඒ අතරෙ මල්ලිගෙ යාලුව මගෙ පස්ස පැත්තට කෙල ගාල එයාගෙ එක බස්සනව කියල මට තේරැනා.
දැන් මල්ලිගෙ එක මගෙ ඉස්සරහ එක ඇතුලෙ මලිලිගෙ යාලුවගෙ එක පස්ස ඇතුලෙ. මල්ලිගෙ යාලුව මට එහෙම විනාඩි 10ක් විතර ගහල එයාග එක එලියට අරගත්ත. මල්ලි ආපහු මාව පෙරලගෙන ටිකක් ගහල මගෙ ඇගෙන් අයින් උනා. ඊට පස්සෙ මන් ආපහු ඇග හෝදගෙන දරැවව ගන්න මොන්ටෙසෝරියට ගියා.

 

About admin

Check Also

ගුරුවරිය – 01

රොෂාන් එක්ක බියර් එකකට සෙට් වුණ පළවෙනි දවසෙ කිවුව කතා ඔක්කොම අවුරුදු 19 – 23 …

One comment

  1. Man mechchara kal politics karala mata wath ohoma athal ekak ganna bari wunane.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *