Home / Girl - Boy / හාමිනේ – 02

හාමිනේ – 02

ඔන්න ඉතින් මම එදා රෑ කුමාරගෙ ලොකු නංගිට ගැහුවට ටික දවසකට පස්සෙ රසිකටත් ජොබ් එකක් සෙට් උනා. ඉතින් රසික කෙල්ලව ශේප් එකේ මග ඇරල දැම්ම. කෙල්ල හැමදාම මගෙන් අහනව රසික ගැන. මන් ඉතින් දන්නෙ නෑ නංගි රසික මොකටද මන් ඉන්නවනෙ කියල කෙල්ලත් එක්ක සැපක් ගන්නව.

ඔහොම කාලයක් යද්දි කෙල්ලට වැඩිය අවුරැද්දක් වැඩිමල් කෙල්ලගෙ නෑදෑවෙන කොල්ලෙක් A/L 3rd ශයි කරන්න කෙල්ලගෙ ගෙදර නැවතිලා class යන්න ආවා. ටික කාලයක් යද්දි කෙල්ල ඌත් එක්ක යාලු උනා. ඒකෙන් මට තිබ්බ චාන්ස් එක නැති උනා.

මන් කෙල්ලට හොරෙන් කෙල්ලගෙ අයියට මේක කිවුව. ඒක දැනගත්තට පස්සෙ ඒ කොල්ලව කෙල්ලගෙ අයියයි තාත්තයි ගෙදරින් පන්නලා. ඊට පස්සෙ ඒ කොල්ල අල්ලපු ගමේ උගෙ යාලුවෙක්ගෙ ගෙදරක නැවතිල ඉදල කොහොම හරි කෙල්ලව පන්නගෙන  අම්පාරෙ උගෙ ගමේ එක්කන් ගිහින්. ඒත් එහෙදි උගෙ මල්ලිත් ඒ කියන්නෙ කෙල්ලගෙ මස්සිනත් කෙල්ලට වැඩේ කරන්න පටන් අරන්.

ඊට පස්සෙ කෙල්ල අම්මට කෝල් කරල ශේප් කරගෙන කොල්ලත් එක්ක ආපහු දියපත්තුගම  ඒකිගෙ ගෙදරට ආවා. ඒ ආවෙ නිකම් නෙමෙයි ලොකු බඩකුත් උස්සගෙන. කෙල්ල මෙහෙ ඇවිත් මාස 2කින් විතර දරැව හම්බඋනා. එතකොට කෙල්ලගෙ වයස අවුරැදු 21ක් විතර. කෙල්ලගෙ හස්බන්ඩ්කාරයා ගෙදර ඉන්නෙ ඉරිදට විතරයි. මම ඉතින් කෙල්ලව බලන්න එහෙම නිතරම ඒ පැත්තට යනව. ගිහින් කෙල්ලත් එක්කයි පුෂ්පකුමාරලගෙ අම්මත් එක්කයි ටිකක් කතා කර කර ඉදල එනව.

කෙල්ලට දරැව හම්බවෙලා මාස 4ක් විතර ගෙවිල ගියා. දවසක් උදේ 8ට විතර මන් යනකොට කෙල්ල කිරි දිදී දරැවව නිදි කරවනව. මන් ගෙට ගොඩවෙනකොටම කෙල්ලගෙන් ඇහුව කෝ නංගි අද අම්මල නැත්ද කියල. කෙල්ල කිවුව අම්මයි නංගියි වලල්ලාවිට ආච්චිලගෙ ගෙදර ගියා කියල.

මන් දන්නව ඇන්ටිල එහෙ ගියොත් ආයි එන්නෙ හවස් වෙලා කියනඑක. මන් ඉතින් කෙල්ල ලගින්ම වාඩිඋනා. මන් ඉස්සර කෙල්ලත් එක්ක කොච්චර සැප ගත්තත් කවදාවත් දවල් වෙලාවක කෙල්ලට ගහල තිබුනෙ නෑ. හැමදාම මහ රෑට තමයි ගහන්නෙ. ඉතින් මන් කෙල්ලගෙ ඇගේ ලස්සන හරියට දැකල තිබුනෙ නෑ. දරැවට කිරි දෙනකොට තමයි කෙල්ලගෙ තනේ හරියට දැක්කෙ. කෙල්ලගෙ තනේ සුදුම සුදුයි දුඹුරැපාට තනපුඩු තමයි කෙල්ලට තිබුනෙ. තන් දෙකේ සයිස් එකත් ඉස්සරට වැඩිය ලොකුයි. ජම්බෝල ගෙඩි දෙකක් වගේ. මන් කෙල්ලගෙ ලගින් වාඩිවෙලා ඉන්න ගමන් කෙල්ලගෙ පපුව දිහාමයි බලන් ඉදියෙ.

කෙල්ල එක පාරටම මගෙන් ඇහුව මොනවද කන්න වගේ බලන්නෙ කියල. මන් කිවුව කන්න නෙමෙයි හලෝ ටිකක් බොන්න පුලුවන්ද කියලයි බැලුවෙ කියල.  කෙල්ල ආ..හා… කියල මන්දිහා තරහින් වගේ බලල කිවුව අනේ මන් දැන් බැදලනෙ අයියේ කියල.

මට ඉවසන් ඉන්නම බැරිතැන කෙල්ලගෙ t-shirt එක ඇතුලෙ තිබුන  තනේ මිරිකන ගමන් කෙල්ලට කිවුව මස්සිනත් ගැහුවනම් මන් කලාම මොකද කියල.  එතකොට දරැවට නින්ද ගිහින් තිබුනෙ කෙල්ල පුටු සෙට් එකෙන් නැගිටල කාමරේට ගිහින් දරැවව තියල මට තේ එකකුත් හදන් ඇවිත් ඒක මට දීල ආපහු පුටු සෙට් එකේ කෙලවරෙන් වාඩි වෙලා පත්තරයක් බලන්න ලෑස්තිඋනා.

මන් ආපහු කෙල්ලගෙ ලගට කිට්ටුවෙලා කිවුව “තේ නෙමෙයි පැටියෝ මෙයින් කුක්කු ටිකක් දෙන්නකො” කියල.

“ඕනෙනම් බොන්නව ඉතින්” කියල කෙල්ල පත්තරේ බලන්න පටන් ගත්ත.

මන් කිවුව “ඉතින් එලියට අරන් දෙනවකො” කියල.

කෙල්ල බොරැ තරහක් අරගෙන  “මට බෑ  ඕනෙනම් අරගන්න එකයි ඇත්තෙ” කියල ආපහු පත්තරේ බලන්න ගත්තා.

මට ඉන්නම බෑ. මන් කෙල්ලගෙ t එක උඩට උස්සල තනයක් එලියට අරන් පාත්වෙලා සූප්පු කලා. පට්ට රසයි. අනිත් තනෙත් එලියය අරන් කිරි බිවුව. කෙල්ල මගෙ ඔලුව අතගානව. ඊට පස්සෙ මන් ඉස්සරහ දොර වහදාල කෙල්ලව උස්සගෙන කුමාරගෙ කාමරේට අරන් ගිහින් ඇදෙන් තිවුව. තියල මන් ඇදන් ඉදපු t එකයි කලිසමයි ගලවල දාල ජොකා පිටින් කෙල්ලගෙ ඇගඋඩට නැග්ග. නැගල කෙල්ලගෙ t එකත් ගලවල දාල කෙල්ලත් එක්ක තොලක් දැම්ම. තොල දාන ගමන් කෙල්ලගෙ බෙල්ල වටේ කිස් කරගෙන තන් දෙක මැද්දෙන් බඩත් කිස් කරගෙන පහලට ඇවිත් කෙල්ල ඇදන් ඉදපු සාය පෑන්ටියත් එක්කම හෙමිහිට ගලවල අයින් කලා.

මාත් ජොකා ගලවල දාල 69 ක්‍රමයට සෙට් වෙලා කෙල්ලගෙ බඩුව කිස් කලා. බඩුව පිම්බිල තීනව. වැඩිය කැලේ නෑ. මයිල් ගස් දෙක තුනයි තීන්නෙ. මන් කෙල්ලගෙ බඩුව පලල් කරල ක්ලිට් එක වටේම දිවෙන් කිති කැවුව. කෙල්ල මෝල් වෙලා මගෙ පයියෙ ටොපා ගහල හොලව හොලව දගලනව. මන් කෙල්ලගෙ මෑ ඇටේ දිවෙන් හොලවන ගමන් ඇගිල්ලකින් කිම්ම කැලැත්තුව. කෙල්ල හොදටම මෝල් වෙලා මගෙ ඇටවල්ලත්  මිරිකනව.

මන් ඇදෙන් බිමට බැහැල නැගිටල කෙල්ලවත් ඇදෙන් වාඩිකරවල කෙල්ලට පයිය කටට දුන්න. කෙල්ල පයිය හරව හරව සුපිරියට කටට ගන්නව. ටිකක් වෙලා කටට දුන්නට පස්සෙ. මන් ඇදෙන් දිගාවෙලා කෙල්ලව ඇගඋඩට අරන් පයිය උඩින් වාඩිකරව ගත්ත. කෙල්ලත් මගෙ පයිය හරියට හිලට තියල බස්ස ගත්ත. බස්සගෙන උස් පාත් වෙවී ගස්සගන්නව. ටිකක් එහෙම පොල්ලෙලි ගහල මන් කෙල්ලත් එක්ක dog style එකට සෙට් වෙලා විනාඩි 5ක් විතර ගැහුව. ගහල කෙල්ලව ඇදේ උඩු අතට දිගා කරල කකුල් දෙක උස්සල ගහන්න පටන් ගත්ත කෙල්ලගෙ කිම්බෙ ජූස් පිරිල චක් චක් ගාල සද්දෙ.

මන් ටික ටික වේගෙ වැඩි කරකර ගහගෙන ගියා. කෙල්ල සුරාන්තයට පත් වෙලා එක පාරටම මාගෙ බදාගත්ත. මන් පයිය එලියට අරන් කෙල්ලව දකුනු ඇලේට හරවල පුකේ ඇරිය වැඩි වෙලාවක් අරින්න කලින් කෙල්ලගෙ පුක ඇතුලෙම මටත් බඩු ගියා. කෙල්ල බාගෙට ඇදුම් ඇදගෙන ගෙයි පිටිපස්ස පැත්තට ගිහින් නෑවා. මාත් ඇදුම් ඇදගෙන ගෙදර ආව. එදා ඉදන් තාමත් කවුරැත් නැති වෙලාවට මන් කෙල්ලත් එක්ක ආතල් ගන්නව.

About admin

Check Also

ගුරුවරිය – 01

රොෂාන් එක්ක බියර් එකකට සෙට් වුණ පළවෙනි දවසෙ කිවුව කතා ඔක්කොම අවුරුදු 19 – 23 …

2 comments

  1. Wow that was strange. I just wrote an really
    long comment but after I clicked submit my comment didn’t show up.
    Grrrr… well I’m not writing all that over again. Anyway,
    just wanted to say superb blog!

  2. Saved as a favorite, I really like your blog!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *